תיאטרון פסיק שמח להציג שנה נוספת של פסטיבל בינלאומי רב תחומי בירושלים. מטרתו להציג בפני הקהל הישראלי יצירות תיאטרליות פורצות דרך ומאתגרות, הן מקומיות והן
בינלאומיות, בלב ההיסטוריה והתרבות הייחודית של העיר ירושלים, המחברת בין עמים, אומנויות ותרבויות שונות ולעורר שיח ומפגש בין אוכלוסיות ושפות מרחבי העולם .
הפסטיבל יתקיים השנה בחלקו אצלינו בתיאטרון פסיק, מסילת ישרים 18, בית מזיא ירושלים ובחלקו בזום לסדנאות המובאות מחול בתאריכים 11-13 לאוקטובר. כולנו תקווה שנוכל בשנים הבאות להחזיר עטרה ליושנה ולהביא את האומנים מרחבי העולם אלינו
להופעה בבטחה.

מופעים שהתקיימו:

 1. שם ההצגה: “סיפורה של שקית” הופעת בכורה 

תאריך ושעה: יום ב’ 11.10 בשעה 17:00

תקציר: שקית-סופר צעיר מתחיל את דרכו במפעל לשקיות, ויוצא אל חייו באופטימיות רבה. עד מהרה הוא מגלה שגורלן של שקיות הניילון בעולמנו אינו פשוט כלל. בתחילה הוא משמש לנשיאת אבטיח לחוף הים, אך כשאחת מהידיות שלו נקרעת הוא מושלך לפח האשפה. הרוח נושאת אותו באוויר מביאה אותו לשימושים חוזרים על ידי דמויות שונות ברחבי העיר ירושלים. במשך מסעותיו הוא לא מפסיק לחפש את אהבת חייו, שקית המתנה המתוקה אותה פגש במפעל ושעמה הוא מתאחד לבסוף לאחר תלאות רבות.

קרדיטים: תיאטרון מסתורין

משך המופע: 45 דקות

קהל יעד: כיתות א’-ד’

 1. שם ההצגה: “קולומבוס” מאת מישל דה גלדרוד

תאריך ושעה: הצגה ראשונה: יום ב’ 11.10 בשעה 19:00

                  הצגה שניה: יום ד’ 13.10 בשעה 21:00

תקציר: כריסטופר קולומבוס, איש חולם, משתוקק לצאת מחבלי השגרה בדרכו אל עבר הלא נודע. במסעו הוא מגלה, דרך אלו הנקרים בדרכו,  את הריקוד המתמשך בין עיגוליות לשטחיות: באדמה, בנשמתו, ובתשוקותיו למוות, לשקט הבדידות ולמשמעות.

קרדיטים: בימוי ועיבוד: קרישה קוטב

שחקנים: רונית גלזר, ניצן צליק, עוגן בן ישי, אייל לבנון, אנה קוסטין, אילנה סופר

 1. שם ההצגה: “אי צף- הצגת חובבים” מאת רועי חן

תאריך ושעה: הצגה ראשונה: יום ב’ 11.10 בשעה 21:00

                  הצגה שניה: יום ד’ 13.10 בשעה 19:00

תקציר: שני אסירים, החולקים תא כלא משותף, נאחזים בספרו של מיגל דה סרוונטס- “דון קיחוטה”- כבקשר הצלה אשר משיט אותם אל עולם בו הם חוצים את הגבול בין דמיון ומציאות, בין חייהם ובין דמויותיהם של דון קישוט וסנצ’ו פסנה. לאט האידיליה מתערערת, סודותיהם נחשפים והם צוללים לאיזור הדמדומים של המודעות.

קרדיטים: בימוי ועיבוד: קרישה קוטב

שחקנים: נתן גזונדהייט, אייל לבנון, אנטולי גדסקין, אביגיל מאיר

 1. שם הצגה/ מופע: מופע מסכות- קומדיה דל ארטה

תאריך ושעה: יום ב’ 11.10 בשעה 21:00

תקציר: תיאטרון המסכות האיטלקי- הקומדיה דל’ארטה, נוצר לפני כחמש מאות שנה באיטליה כמופע רחוב ומהווה את הבסיס לתיאטרון המודרני. שחקני להקת תיאטרון פסיק מתמחים במשחק עם מסיכה בארץ ובחו”ל. מופע זה בנוי על אילתור, הומור רב ויחס אישי עם הקהל הנוטל חלק פעיל במופע ואף עולה ומופיע. שחקני התיאטרון מדגימים את טכניקת המשחק עם מסיכה ומאלתרים קטעים עם הקהל.

קרדיטים: תיאטרון פסיק

משך המופע: 45 דקות

 1. שם ההצגה: אהבה מנייר הופעת בכורה 

תאריך ושעה: יום ג’ 12.10 בשעה 17:00

תקציר: ההצגה “אהבה מנייר” עוסקת בדמותו של בנג’י העשוי כולו מנייר עטיפה.

בנג’י יוצא יום אחד למסע בעקבות  החלום למצוא את מי שתהיה בת זוגו.. במהלך מסעו הוא יתמודד עם פחדים, רצונות וגילויים חדשים אודות עצמו ואודות העולם שסביבו המלא בהפתעות. בדרך הוא ילמד איך להתגבר על מכשולים ולהתקדם לעבר הגשמת חלומו למצוא אהבה.

קרדיטים: תיאטרון פסיק

משך המופע: 45 דקות

 1. שם ההצגה:שבויה בעצמה

תאריך ושעה: יום ג’ 12.10 

                  הצגה ראשונה- בכורה בשעה 19:00

                   הצגה שניה בשעה 21:00

תקציר: יומן אישי חושפני וכואב של אם לילדה חולת סכיזופרניה של הילדות. סיפורה האישי של נועה שטמלר מרגע גילוי המחלה וימי האשפוז הקשים, יחד עם הניסיון להמשיך הלאה למרות הכל ולהיות שם בשביל ביתה. הצגה חזקה ומטלטלת המתאימה לכל הורה באשר הוא ועל אחת כמה וכמה להורה המתמודד עם ילד חולה…

קרדיטים: כתיבה: נועה שטמלר

עיבוד הטקסט לבמה: נטע רוטנר ורינה קורטין.

משך המופע: שעה

 1. שם הסדנה בזום: “shadow delight theater”

תאריך ושעה: 12.10 יום ג’ בשעה 20:00

תקציר:

קרדיטים:

משך המופע: 45 דקות

 1. שם ההצגה: “מי שלחם”

תאריך ושעה: 12.10 יום ג’ בשעה 21:00

תקציר: אביחי שילה נופל בקרב על חייו. כשהוא עולה לעולם הבא, הסלקטורים (הקהל) לא מכירים בו ומבקשים ממנו לחזור לעולם הזה. הוא פורש בפניהם את סיפור חייו על מנת לשכנע אותם שישאירו אותו בעולם הבא.הבעיה מתחילה כאשר הם משתכנעים, בעקבות סיפוריו, שעליו להישאר בעולם הבא, בזמן שהוא מבין, תוך כדי הדיאלוג עימם, שעליו לחזור לעולם הזה בכדי להמשיך את תפקידו בעולם.

קרדיטים: כתיבה, משחק, שירה: אביחי שילה, לחנים: ארז לונברג, הגברה וסאונד: אהרון גרובר, יעוץ אמנותי: בלה גרונפינקל, ניהול: אריאל בן לולו, צילום תמונה: אלנתן גוטווירט

משך ההצגה: שעה וחצי

 1. שם ההצגה: “עלי באבא ו40 השודדים”

תאריך ושעה: 12.10 יום ג’ בשעה 17:00

תקציר: סיפורו של עלי באבא, חוטב עצים פשוט המגלה מערה ובה אוצרותיהם של חבורת שודדים. בסיפור המרתק עלי באב עובר מקומות רבים, מתפתה לגנוב את האוצר ומסתבך עם השודדים, השחקן בסגנונו הייחודי יוצר מקומות אלה בעזרת פנטומימה מסיכות ודמויות רבות אותן הוא מגלם, ההצגה שופעת הומור ומשתפת את קהל הילדים.

קרדיטים: תיאטרון פסיק

משך ההצגה: 50 דקות

קהל היעד: גן חובה- כיתה ה’

 1. שם ההצגה: “במשקפיים של בגין”

תאריך ושעה: הצגה ראשונה: 13.10 יום ד’ בשעה 17:00

                   הצגה שניה” 13.10 יום ד’ בשעה 19:00

תקציר: מני, נער בגיל ההתבגרות חווה הצקות מחבריו על שמו “העתיק”.                                           לאחר אירוע קיצוני בבית הספר, מחליט הנער לברר מדוע סבו התעקש ובחר את שמו.

מני מגיע לביתו של סבו ומוצא מזוודה ישנה ובתוכה פריטים מסתוריים באמצעות פריטים אלו יוצא מני למסע החולף בין תחנות חייו של אחד מגדולי מנהיגי האומה שעל שמו הוא נקרא .

התעלומה שרדפה אותו שנים סוף סוף נפתרת לאחר גילוי מסעיר על הקשר בין סבו לראש הממשלה ה-6 של מדינת ישראל- מנחם בגין.

קרדיטים: תיאטרון פסיק

משך ההצגה: 55 דקות

קהל היעד- כיתות ו’-ט’

 1. שם הסדנה בזום: “Gaia Teatro”

תאריך ושעה: 13.10 יום ד’ בשעה 20:00

תקציר: סדנה על איך עובד תיאטרון דמויות עם הגוף? שילוב של שתי שפות תיאטרון: הפנטומימה והמניפולציה שיצרו יחד את גאיה תיאטרו – תיאטרון זה, יוצר אפשרות להתנסות בקצב ומרחב במה ובמערכת היחסים בין חלקי הגוף (כדמות) לבין הבובות שיוצרים דחפים יצירתיים משלהם. בסופו של דבר מולידים יצירה אינדיבידואלית או קולקטיבית. המוצר מונח על הידיים כאלמנט יצירתי שהופך לדמויות ומציג עצמו באור חדש של משחק תיאטרלי.

קרדיטים:, Ines Pasic- Gaia Teatro


משך הסדנה: 45 דקות

מעגלים

×
דילוג לתוכן