נסיך הצללים

סיפורו המרתק של מצעב חסן יוסף, בנו של אחד מראשי החמא”ס בגדה המערבית אשר שימש במשך עשור סוכן של השב”כ והיה מעורב במבצעי סיכול ומודיעין רבים ובכך סייע רבות למלחמתה של ישראל בטרור הפלסטיני בשנים 1996-2006.

המחזה פועל בתוך הקונטקסט הפוליטי (הסכסוך הישראלי –פלסטיני) אולם עוסק בשאלות אנושיות שכל אחד יכול להתחבר אליהן. כמה רחוק מוכן אדם ללכת עם האמת שלו? יחסי הורים-ילדים, בגידה ונאמנות ועוד.

את המחזה כתב דודי גורדון, בכיר לשעבר בשב”כ שפרש לפני חמש שנים ונכנס לעולם המשחק. ניסיונו של דודי והיכרותו המעמיקה עם העולם הפלסטיני באו לידי ביטוי בכתיבה כמו גם בחזרות. שילוב השפה הערבית במחזה, התרבות הערבית , ניואנסים הנוגעים ליחסי מפעיל-מופעל/חוקר-נחקר ועוד. דודי גם משחק בהצגה בתפקיד חסן יוסף בכיר החמא”ס

הבימוי הייחודי של שמוליק הדג’ס מכניס את הקהל לרמאללה, לחדרי המפגש של השב”כ , למבצעי סיכול בשטח אך בעיקר חושף אותם לדרמה האנושית הבלתי רגילה בה בנו הבכור של מנהיג החמא”ס בוחר ללכת בכיוון ההפוך ואף פועל נגד אביו מתוך עמדה אידיאולוגית.

צוות השחקנים המנוסה אינו יורד מהבמה לכל אורך המחזה וכל אחד מהם משחק מספר דמויות תוך הפגנת וירטואוזיות משחקית יוצאת דופן.

בימוי: שמוליק הדג’ס

עיבוד: דודי גורדון

דרמטורגיה: עוזי ביטון

תאורה: אדם רוטבליט

תפאורה: עלי קפלן

וידיאו: אריק פוטרמן

מוסיקה: עמית בן-עטר

הפקה: מעיין אשכנזי

שחקנים: אסי שמעוני,עוזי ביטון, רונית אברהמוף-שפירא, אריה שריקי, שי סבתי, דודי גורדון

תאריכים קרובים:
נגן וידאו
שחקנים:

עוזי ביטון

אסי שמעוני

דודי גורדון

אריה האיתן

רן כהן

שי סבתי

נסיך הצללים

×
דילוג לתוכן